Děti, tleskáme vám!

Dětský šampionát 2010 nás zahřál u srdíčka - hrám nádherně přálo počasí, byla tu opět velmi příjemná atmosféra, klapla souběžnost soutěží a všechny děti velice hezky jezdily.

Mám doteď radost, že se Elišce Jetmarové pěkně povedly její první starty v P5 i parkuru 40 cm, že si Filip Nešpor v "osmdesátce" hezky opravil spletený parkur 60 cm, že Pavlínka Kopková nakonec na opracovišti nespadla :-), že děti i koníci byly nádherně "vystajlovaný", že si při dekorování Jízdy zručnosti vítězný Leošek Černohorský držel pohár pro vítěze, jako by to byl největší poklad světa a také i díky tatínkovi Štěpána Šandy, který řekl: „nebýt Suché, tak Štěpána ke drezurce nepřemluvím“.

Radostí nás naplňuje i to, že snad i vy máte alespoň trochu radost z toho, že tyto soutěže pro naše malé i větší s nadšením pořádáme :-)

A nakonec zdravíme Davida Lefnera! Davide, těšíme se na naše další setkání :-)

DĚTSKÝ ŠAMPIONÁT 2010  je již tradičním vyvrcholením seriálu Jezdeckých her. Ve snaze přivést děti i k drezurním úlohám jsou soutěže šampionátu kombinované. V nižší kategorii PONY ŠAMPIONÁT 2010 to byla v letošním roce drezurní úloha P5 + parkur 60 cm. V DĚTSKÉM ŠAMPIONÁTU 2010 na pokročilé jezdce čekala drezura Z2 + parkur 80 cm.

Den otevřela drezurní úloha P5. Nejvyššího ohodnocení 114 bodů  dosáhly dvě jezdkyně - Denisa Menšíková s Lili Fee /JK Hřebčín Suchá/ a Terezka Lipavská s Kendy /JK Sloupnice/, nakonec rozhodčí Jan Buben odměnil 1.místem Terezku Lipavskou. Třetí nejhezčí výkon předvedl Štěpán Šanda s Molenhorns Revita /Pardubický JK/.

Kdyby se hrála na počest vítězů hymna jejich klubů :-), tak bychom si asi poprvé  v tomto roce poslechli hymnu JK Hřebčína Suchá :-) a to díky rychlojízdě Vendulky Cachové na Carlosovi v parkuru 40 cm.  Druhé místo patřilo  pravidelné účastnici jezdeckých her Sáře Fünsterle s Violínou  /Pardubický JK/, ze třetího místa měla velkou radost opět zástupkyně JK Hřebčín Suchá Zuzanka „Zuzu“ Lammelová se Ságou.

"Zlatá" Denisa Menšíková - Lili Fee /JK Hřebčín Suchá/

Drezurní úloha Z2 byla v režii ostřílených jezdkyň. Prvenství získala sympatická dvojice, loni stříbrná v Dětském šampionátu, Šárka Votavová s Lipton Kite /J+J Votava/ před třetí umístěnou z letošního drezurního mistrovství dětí Luckou Šrámkovou na Monty /JO TJ Primátor/. Bronzové umístění si po pěkné jízdě odnesla Anička Siatková s Kipem /JK Orličky/.

Anička Siatková byla velmi úspěšná i v parkuru 60 cm, kde byla dekorovaná na prvních dvou místech – s Kipem a Janečkem, v minimálním rozestupu jedné vteřiny se na 3. příčce umístil pardubický Štěpán Šanda v sedle Violíny, který se umístil v Pony šampionátu 2008 a 2009 2 x na prvním místě, letos skončil stříbrný.

Štěpán Šanda - Violina /Pardubický JK/

Startovní listina parkuru 80 cm byla opět plná favoritů a jen těžko se dalo předem odhadnout vítěze. Jindy neporazitelný Filípek Tošovský na Lady /JPS Vanice/ se musel spokojit až se třetím místem, o dvě desetinky rychleji totiž cílem profrčela Vanda Tmějová s Labe James /JK Hřebčín Suchá/ . Výbornou formu sobotního dne potvrdila dalším vítězstvím loňská mistryně ČR Anička Siatková s Kipem /JK Orličky/, což ji vyneslo prvenství v Dětském šampionátu 2010.

Součet výsledků z drezurních úloh a parkurových soutěží určil nejlepší jezdce ŠAMPIONÁTU 2010