Květnové jezdecké hry - kdo si hraje, nezlobí :-)

21. května 2011 proběhly v areálu Jízdárny Suchá letos již druhé Jezdecké hry pro děti. Z průběhu jsme měli velkou radost - počasí vyšlo na jedničku - ale bylo to o fous, výkony dětí byly perfektní a vysoká účast dětí svědčí o tom, že v době počítačů snad nadšení pro sport začíná vítězit.

Jízdu zručnosti /43 startujících/ ovládl jediný startující chlapec Leošek Černohorský na Shine, rychlý vodič resp. rychlá vodička :-) Verča zajistila pro barvy SK Černohorský i 2. místo, ze kterého měla radost Zuzka Dlouhá s Shine. Třetí místo patřilo pravidelné účastnici jezdckých her, sympatické slečně Elišce Křivkové na Zuzance /JO TJ Primátor/. Nemohu opomenout velmi hezky oblečené děti, včetně krásného úboru dvojnásobné oslavenkyně Moničky Veselé, která v den jezdeckých her slavila nejen svátek, ale i narozeninky.

Druhá soutěž, jízda zručnosti se skoky /39 startujících/, měla již tradičně vítěze v podobě dívky – Bára Chladová  s Love is the price /Stáj Nováková Teuner/ předvedla mezi 37 dvojicemi opravdu vybroušenou jízdu. Zde musím napsat, že pěkné zvládnutí jízdy zručnosti se skoky je o kus složitější než dobře překonat parkur 40 cm :-) Druhé místo obsadila, poprvé na Suché stratující, Julie Pasková v sedle Granady /Horse Acaademy Radimovice/. 3. místo obsadil Matěj Havran, který vyměnil svého divokého mustanga Moika za novou akvizici Kendy Man /JK Janov/ a vypadá to, že o Matějovi ještě uslyšíme - jen ta jízda Matěji, nebyla příliš nudná :-)? 10 šimlíků, kteří se zúčastnili Jízdy zručnosti se skoky, to jsme nemohly nechat jen tak.

Svůj hattrick – tři vítězství v řadě za sebou slavila v parkuru 40 cm /23 startujících/ domácí jezdkyně Veronika Hrudová s Lili Fee /JK Hřebčín Suchá/ ... gratulujeme, tleskáme, Veru! 2. a 3. místo obsadily jezdkyně z OS Nořín - stříbro si odnesla Denisa Kavková s Minískem a bronz Bára Olivová s Jackem. Novou posilu zde předvedla i Sárinka Finstrle - s Mikešem tvoří velmi elegantní dvojici. Po 4. místě v soutěži a cenou za stylové předvedení přejeme ještě hodně dalších úspěchů!

parkuru 60 cm předvedla první velmi rychlé rozeskakování Anička Šolcová s Ájou /Hippo Topol/ - dokonce jsem si myslela, že rychleji to již nejde - to ale ještě nešla Pája Benešová :-) ta o vlásek rychlejším časem odsunula Aničku na 2. místo ... mimo jiné - když jede Pavlínka rozeskakování, tak musím dávat pozor kde na parkuru stojím, protože Pája zkracuje i tam, kde si všichni myslí, že TAM to prostě zkrátit nejde :-)  Pohár pro třetího nejúspěšnějšího jezdce vybojovala Denča Menšíková - Lili Fee /JK Hřebčín Suchá/, která i přes zdravotní potíže dokázala předvést velmi hezký parkur, proto byla společně s Blankou Provazníkovou odměněna za nejstylovější předvedení.

Velmi líbivý výkon předvedla i vítězka již náročnějšího parkuru 80 cm Šárka Černá s Moorkieker Gawain /Hřebčín Karlen/, prvenství získala před výše zmiňovaným tornádem :-) Pavlou Benešovou na 2. místě s Indiánem,  3. místo  šlo také za Pájou, tentokrát byla v sedle Sanyho /JK Vysoké Mýto/  V soutěžích se během dne objevilo asi 10 šilmíků a to jsme nemohli nechat jen tak :-)

Hlavní soutěž dne - parkur 90 cm se nejlépe povedl Vandě Tmějové – Labe James /JK Hřebčín Suchá/. Druhé a třetí místo bylo opět v režii jednoho jezdce, tentokrát to byl Fíja Tošovský /JPS Vanice/, stříbrný byl s Lady a bronzový se Samarou, s touto kobylkou byl také Fíja vyhodnocen v parkuru 60 cm jako nejstylovější.

Strašně bezva pocit jsem měla, když jela Vanda a já jsem zrovna stála na parkuru s Vandiným bratrem Jiříkem... jak to mám Jiříku napsat? Ty už nejsi Jiřík, ale Jiří je na tebe zbytečně moc dospělý :-) ... takže jsem tam stála s malým Čoudou / jak říkají naše holky / :-) a bylo ne něm vidět, jak mu hodně záleží na tom, aby se to Vandě povedlo. A jak sám řekl: " já jsem nervóznější, než když sám závodím!" ... Je nádhera, co dokáže sport! ... doma při úklidu by se to asi nestalo :-)

Opět musím holky a kluky STRAŠNĚ MOC pochválit za snahu, za zapletené a vyhezkané koně, za čisté a pěkné jezdecké úbory a také za to, jak se při tak velkém počtu uměly zkušeně chovat - já jsem si chvílemi připadala, jak na opravdových závodech.

Celoroční soutěže zaštítěné Jezdeckými potřebami MAURICIO:

PONY POHÁR 2011: 1. Tereza Mňuková, 2. Anička Slušná, 3. Marťa Habětínová

DĚTSKÝ SKOKOVÝ POHÁR 2011: 1. Pavla Benešová, 2. Šárka Černá, 3. Verča Steinmetzová

POHÁR STÁJE MANON 2011: 1. Filip Tošovský, 2. Vanda Tmějová, 3. Anička Svobodová

Pokud zjistíte, že vaše bodové ohodnocení nesouhlasí, ihned mě prosím kontaktujte, děkuji.

Moc děkujeme všem, kdo se podílejí na Jezdeckých hrách.