Podzimní jezdecké závody a OM VčO seniorů

V sobotu 05.10.2013 se na Suché v areálu stáje Manon konaly poslední skokové závody sezony 2013. Podzimní závody měly na programu celkem pět skokových soutěží, z čehož dvě se jely zároveň jako otevřené i mistrovské. Po sobotním parkurovém klání nám jsou tedy známa jména mistryně východočeské oblasti v kategorii žen a mistra VčO v kategorii seniorů.
Prvním bodem programu byl parkur s postupnou obtížností do 90cm. Do něj se přihlásilo celkem 20 dvojic, z nichž nejrychleji a navíc bezchybně zajela parkur Tereza Lipavská s poničkou Kačenkou z JK Sloupnice.
Na limitovaný čas se jela druhá soutěž sobotního dne, parkur stupně „Z“. V tomto parkuru jsme viděli vskutku pozoruhodný výkon – dvacátá šestá startující, Nikola Jebousková s Pina Coladou 1 (JK Česká Třebová), se trefila na setinu přesně do limitovaného času – 61,00s. A jelikož nikdo jiný tento výkon nezopakoval, mohla se radovat z vítězství.
Třetí soutěž byl parkur s postupnou obtížností do 110cm se žolíkem. Jezdci si tedy mohli vybrat mezi oxerem a 110cm vysokým kolmým skokem bez výplně, který byl při bezchybném překonání za vyšší bodové ohodnocení. S plným počtem dobrých bodů a v nejrychlejším čase dokončila parkur Petra Poláčková s Minelou reprezentující Hradecký jezdecký klub. O 0,14s pomalejší čas měla Anna Šolcová s Galicií, třetí dokončila Markéta Váňová s Vistem.
Dvouhvězdové L bylo první soutěží, v níž se rozhodovalo o medailích. Do mistrovské soutěže v kategorii žen nastoupilo 15 dvojic. Čtyři z nich se čistým základním kolem  probojovaly až do rozeskakování. V něm jako jediná nezaváhala Kateřina Málková s Corneliusem ze Sportovní stáje Málek a stala se tak mistryní VčO v kategorii žen. S 13.tr.b. dokončila rozeskakování Petra Poláčková s Minelou, získala tak stříbrnou medaili. Také s 13.tr.b. protla cílovou pásku Petra Skřivanová s Diusem, měli ale horší čas a to stačilo na bronzovou medaili. Čtvrtou startující v rozeskakování byla Kateřina Málková s Chintou, ty byly ale vyloučeny pro skok mimo pořadí.
Otevřené „L**“ mělo v rozeskakováním po čistém základním parkuru 17 účastníků. Nejrychlejším z nich byl Lukáš Sojka a Control Me (Stáj Karsit). Druhou nejrychlejší byla Anna Siatková a Persefone, třetí Ondřej Málek s Collie.
Vrcholem dne byl parkur stupně „S**“, otevřená soutěž a zároveň mistrovství VčO v kategorii seniorů. Do mistrovské soutěže se přihlásilo devět dvojic a opět bylo kolbiště na Suché svědkem rozeskakování o tři nejvyšší příčky. Své kvality zde potvrdil domácí Jiří Skřivan s Tenerife´s Alegretto (Stáj Manon), který jako jediný v rozeskakování nechyboval a mohl se tak na domácí půdě radovat z obhajoby mistrovského titulu východočeské oblasti ve skocích v kategorii seniorů.
Stříbrnou medaili v kategorii seniorů si odvezl Lukáš Sojka a Control Me. Dokončil s 8.tr.b. v rozeskakování. Erika Černá a Le Grand Rocco (Sportovní stáj Málek) byla třetí účastnicí rozeskakování. Jejich výsledek byl 13.tr.b. a to stačilo na bronzovou příčku.V otevřené soutěži „S**“ byl průběh podobný - první příčka zůstala v rukou domácího Jiřího Skřivana. Druhá byla Erika Černá, jelikož Lukáš Sojka se přihlásil pouze do mistrovské soutěže. Třetí místo ukořistila Petra Skřivanová s Dione (Stáj Manon) a čtvrtý v rozeskakování otevřeného „S**“ byl Ondřej Málek s Collie. Na pátou dekorovanou pozici dosáhla ještě Zuzana Plundrová s Benthe, která dokončila už se čtyřmi trestnými body ze základního parkuru, ale nejrychlejším časem se ještě do elitní pětky probojovala. Jsou nám již známa všechna jména letošních mistrů VčO ve skocích. JK Hřebčín Suchá bude do konce roku pořádat ještě mnoho zajímavých akcí - skokové tréninky, hry po děti a další. Na shledanou tedy opět na Suché!