Jezdecké hry plné nových nadějí

Milé děti, máme za sebou první jezdecké hry a doufáme, že se vám líbily :-) Jak víte, vaše výsledky budou započítávány do celoročních žebříčků, které budou slavnostně vyhlášeny na jezdeckých hrách v září. Byli jsme moc rádi, že se na hrách opět objevily nové tvářičky, snad nejmladší byly dvě malé, vystajlované jezdkyně Dominička a Danielka Nosálovy, které přijely společně se svým bráškou Miloškem. Holky, byly jste hrozně roztomilé - prosíme si o přihlášku do vašeho fun clubu :-) 

Dokonce 27 dvojic se rozhodlo postavit se na start jízdy zručnosti, kterou jsme na začátek udělali příjemnou bez našich oblíbených zapeklitostí a vychytávek :-) Nejšikovnější fofrdvojice :-) byla z celého peletonu Maruška Slušná se Zuzankou /Stáj Slušný/, která jasně inspirovaná svoji starší sestrou Aničkou, zastavila stopky v suveréně nejkratším čase 1:12,96. Druhé místo obsadila  v čase 01:14,5 trojice Verča Severová + pony Kija + rychloběžka Niky Špačková /JK Útěchov/. Třetí si po červeném koberci přišla pro výhry sympatická dvojka Natálka Marvanová s Vilíkem /JK Kunčina/ - Vilík nám mimo jiné ukázal, že umí pěkně popoleťet, stejně jako jeho jmenovec :-)  Kdybychom chtěli vyzvednout jízdu některého jezdce, udělali bychom chybu, protože všechny výkony byly odjeté s maximálním soustředěním a snahou! Takže velký potlesk patří všem!

Soutěž č. 2 je tradičně jízda zručnosti se skoky - a že jich bylo, těch skůčků! Však jste je přemrskali jedna báseň - i se všemi úkoly! Kdo dokázal  jít bezchybně a stánout dosažený čas na minimum byla dvojce z hřebčína Karlen - Šárka Mikešová a Apollon Celebration. Kupodivu :-) až druhá do cíle doběhla Irina s Lenkou Novotnou /JK Útěchov/, Irina byla totiž ten den silně naladěná na vítězství, ale v cestě jí bohužel překážely připravené úkoly :-) - myslím, že kdyby Irina stála na startu Jarní ceny klisen, doběhla by do třetího místa :-) Lenko, klobouk dolů! Třetí místo zůstalo díky Simče Kalábové s Kijou ve stejné stáji - gratulujeme!

Parkuru 40 cm se zúčastnilo 16 dvojic a až na Miloška Nosála, to byly samé slečny. Parkur byl postavený velmi příjemně a dokonce někteří jezdci využili možnosti startovat s vodičem. Mezi devíti jezdci v rozeskakování si prvenství vybojovala kunčinská Terezka Kynclová s Merilin.  Jednou z jezdkyň, která navštívila Jezdecké hry poprvé, byla i druhá umístěná Nikola Pánková - Foggy Dew /SS Fris Cross/, tak ti i nadále přejeme hodně štěstí! Třetí místo a cenu za nejstylovější parkur získal po velmi pěkném výkonu Leošek Černohorský se Sagarou /JK Černohorský/ - velmi kladně jsme hodnotily plynulý a klidný, přitom sebejistý pohyb po parkuru, ústroj jezdce a úpravu koně - vše bylo na jedničku!

Stejnému počtu dvojic fandili diváci i v parkuru 60 cm. Ze základního kola nepostoupily do rozeskakování pouze dvě dvojice, takže o napínavé souboje nebyla nouze. Hned první startující Anička Slušná s Nikitou /Stáj Slušný/ nasadila laťku tak vysoko, že již zůstala nepokořená. Nejblíže k tomu měla Terka Stráníková s krasavcem Moorkieker Gawein / Hřebčín Karlen/, ale této dvojici muselo stačit druhé místo. Pocit z krásného třetího místa si zopakoval z předešlé soutěže Leošek Černohorský se Sagarou. Cenu pro nejstylovější dvojici získala v této soutěži Marťa Čiháková se Sefi /JKHS/.

V pátek se konaly na Suché ZZVJ a jednou z účastnic byla i vítězka parkuru 80 cm Veronika Hrudová v sedle Sefi /JKHS/, základní kolo bylo velmi pěkně předvedené, v rozeskakování pak Verča tradičně sešlápla pedál plynu trochu níž a již se nenašel nikdo, kdo by ji překonal ... nedivím se :-) Snažila se i její sestra Terezka s Jamesem, ale stačilo to pouze na 4. místo. Mezi sestry Hrudovy se vklínily velmi pěkným výkonem na 2. místě Anička Slušná s Nikitou /Stáj Slušný/ a bronz si vybojovala sladěná dvojka Denisa Menšíková s Eliotem /JKHS/. Zajímavostí bylo, že první tři umístěné dvojice byli poskládané do jedné vteřiny.

V poslední soutěži, parkuru 90 cm, se utkaly pouze čtyři dvojice - jedinou, která postoupila i do rozeskakování byl Jiří Skřivan s Jamesem /Stáj Manon/ a tím si zajistil vítězství. Na druhém místě byla dekorovaná Denisa Menšíková s Eliotem, které postup do rozeskakování překazila chyba na překážce č. 1.  Bohužel i Anička Horáčková měla v základním kole smůlu a konečný výsledek stačil až na třetí pozici. Nedá mi nezmínit - Aničko, stylově jsi se velmi zlepšila, jen tak dále! 

Z jezdeckých her máme velkou radost, ale určitě máme co vylepšovat. Pokud máte z her nějaký postřeh, jak něco zlepšit nebo na co dát pozor, napište nám, určitě nám něco uteče a rádi bychom vám připravily ty nejlepší podmínky. Takže neváhejte a pište! Stejně tak, kdybych omylem špatně sečetla nějakému jezdci body do žebříčku, většinou to píšu pozdě večer a obvykle nemám daleko k usnutí :-)

Na závěr děkujeme, že jste k nám do areálu opět zavítali, samozřejmě dětem skládáme poklonu za krásné výkony a divákům opět za bezvadnou atmosféru! A pokud máte nějaké hezké fotky, pošlete nám je - rádi je uvedeme.

V dubnu se budeme těšit na další Jezdecké hry a doufejme, že za sluníčka a na venkovním kolbišti :-)

 

Vloženo 14.4.2013 ... zpět

Jiří Skřivan, Prokešova 912, 570 01 Litomyšl • tel: +420 602 451 918, fax: +420 461 613 220, e-mail: manon@wo.cz, web: www.stajmanon.cz