Velká cena Litomyšle - pátek 9.6.

Druhý závodní den v Litomyšli odstartovala soutěž „ZL“ na limitovaný čas. Nejblíže limitu 66 sekund byla Tereza Matoušová a Quastina z JK Mustang. Jejich odchylka činila 1,5 sekund. Druhé místo obsadila Bára Marková a Brooklin z JS Mnětice, třetí místo vybojovala Eliška Machalová s Galettou 1 reprezentující SS Kubrický.

Na stejném základním parkuru navazovala soutěž „ZL“, druhá kvalifikace Amateur Tour. Soutěž se jela s návazným rozeskakováním, kde nejrychleji do cíle docválala Kateřina Slezáková v sedle Gáji 5 (JK Panská Lícha). Druhá dokončila Michaela Špatná a Poison Ivy (JK Dianna Sobotovice), třetí Libor Stuchlý a JLB Wavo Chopin.

Parkur „L*“ na čas byl v pořadí třetí soutěží. Zvítězila mělnická dvojice Denisa Vegrichtová v sedle Jetty. Druhý nejrychlejší čas měl Milan Klár sedlající Rapsodii 1 (JK Prohorses), třetí byla Valentýna Kuková a Vidara (JK Delta).

Dle stejného článku pravidel se jel i parkur „S**“, do kterého odstartovalo celkem 81 dvojic. Setiny sekund rozhodovaly o pořadí ve výsledkové listině. Na první příčce dokončila Michaela Hažmuková a Capriano Z (JK Dance and Jump), druhý byl Ján Cigán st. A Roka (Slovensko), třetí byla Nina Kaločová a Jacampo (Equicentrum).

První kvalifikační kolo CJC za sebou mají juniorští jezdci. Soutěž byla rozdělena do třech oddělení, jejich vítězové jsou za 1. oddělení Lucie Kumarová a Concantus (Stáj Bioveta) se ziskem 8,9 bodů; za 2.oddělení Veronika Vacková a Cancoun (JK Vacek Bělá pod B.) s hodnocením 8,7 bodů; a za 3. oddělení Veronika Kolářová a Magic Life (JK Sever Brno) s 8,8 body.

 

Sobotní program začíná opět v 8:00, proběhne druhé kvalifikační kolo CJC, finálové kolo AT a další tři soutěže, parkur o výšce 140 cm nevyjímaje!

Vloženo 9.6.2017 ... zpět

Jiří Skřivan, Prokešova 912, 570 01 Litomyšl • tel: +420 602 451 918, fax: +420 461 613 220, e-mail: manon@wo.cz, web: www.stajmanon.cz