Jiří Skřivan • Stáj Manon • tel: +420 602 451 918
Miroslava Skřivanová • Jezdecká škola • tel: +420 606 836 449
Suchá 1 • 570 01 Suchá u Litomyšle • e-mail: manon@wo.cz
  • |
  • Deutsch
  • |

Jarní jezdecké závody Suchá 09.05.2015

Druhou květnovou sobotu se v Suché u Litomyšle konaly druhé parkurové závody sezony 2015. Byly jimi Jarní jezdecké závody a na jezdce a koně bylo nachystáno pět soutěží. Příjemně teplé počasí přilákalo širokou diváckou účast a ani o skvělé jezdecké výkony nebyla nouze.
Prvním vítězem těchto závodů se stal Matěj Havran s Kendy Men z JK Janov. Zvítězili v Hobby soutěži – parkuru do 80cm na limitovaný čas. Jejich odchylka od limitu činila 0,29s. Druhá nejblíže limitovanému času byla Pavla Fuchs s Fredem 5 s JK Sloupnice, třetí pak domácí Nela Pilbauerová a Gaia 4 (JK Hřebčín Suchá).
Parkur stupně „Z“ měl celkem 36 účastníků. Hodnotil se taktéž na limitovaný čas, který měl hodnotu 73 sekund. 75,30s byl čas, který byl k limitu nejblíže, a dosáhla ho Kateřina Mašindová-Johnová a Cabernet 2 (Jezdecký Klub MHF). Druhý byl Libor Doubrava a Admirál 1 z JK Victoria Bříšťany a třetí Tereza Veselá s Holčinou 2 (JK Hřebčín Suchá).
Třetí soutěží byl parkur stupně  „ZL“, který již byl dvoufázový – tzn. dvojice, která bezchybně zvládla první část parkuru, pokračovala do fáze druhé, kde o vítězi rozhodoval čas. Nejrychlejší v druhé fázi byla Ing.Štěpánka Zavoralová a Antea 1 z JO Stáj Dvořák-Čistá. Stříbrnou příčku obsadil Jiří Skřivan ml. a Chicago Blues reprezentující domácí Stáj Manon, třetí Jan Šimon a Le Paul (JK Pablo Slatiňany).
V „L*“ i v „S*“ se na vítězné vlně vezla dvojice ze Stáje Manon - Petra Skřivanová a Easy Love. Tato dvojice dokázala svými precizními a rychlými jízdami odsunout veškeré další snaživce na druhou a následující příčky.
Parkur stupně „L*“ vyšel dobře i pro Vandu Tmějovou a Žillien Taurus Trans z JK Hřebčín Suchá, jejichž čas vystačil na druhé místo. Třetí byla Sára Finsterle a Eurydika (JK Hřebčín Suchá). I čtvrté místo bylo v rukou domácích – tentokrát to byl Jiří Skřivan a Flying Star 1, Stáj Manon.
Vrcholem sportovního klání na Suché byl parkur stupně „S*“, který, jak již bylo zmíněno, vyhrála Petra Skřivanová v sedle Easy Love. Velmi jí však rychlým časem dýchala na záda Ing.Štěpánka zavoralová a Simona 3, které měly čas v druhé fázi jen o pět setin sekundy pomalejší. Třetí až páté místo bylo opět v rukou domácích – třetí Jiří Skřivan a Flying Star, čtvrtá Tereza Veselá a Deja Vu 1 a pátý Jiří Skřivan s Coco d´Eclipse. Na šesté a poslední dotované pozici dokončila Pavla Benešová a Asteres (JK Vysoké Mýto).
Další akce na Suché bude již 30. května. Jedná se o drezurní závody, kde jsou vypsány soutěže pro pony i velké koně, nejvyšší soutěží bude drezura stupně „S“, úloha JU/2009.
Děkujeme za účast na Jarních závodech a těšíme se na tu další! Srdečně Vás zveme.