Jiří Skřivan • Stáj Manon • tel: +420 602 451 918
Miroslava Skřivanová • Jezdecká škola • tel: +420 606 836 449
Suchá 1 • 570 01 Suchá u Litomyšle • e-mail: manon@wo.cz
  • |
  • Deutsch
  • |

Červencové závody 1.7.2017

První prázdninový den se v Suché u Litomyšle konaly Červencové skokové závody. Pořadatel připravil pro jezdce a jejich koně celkem pět soutěží od výšky překážek 80 cm až po 130 cm, parkury pro červencové závody stavěl Michal Mundil.

Soutěžní den zahajoval Hobby parkur do 80 cm, soutěž na limitovaný čas, který měl hodnotu 57 sekund. K velké radosti domácích zvítězila Kristýna Novotná v sedle Hawany, jejich odchylka od limitu byla pouhých 0,02 sekundy.

Druhou soutěží byl parkur stupně „Z“ na limitovaný čas. Nejblíže limitu byla dvojice z Panské líchy – Daniela Čermáková a Una Saphira. Druhý byl domácí Pavel Čapek a Cigája, třetí Tereza Veselá a Handsome DD HDH (Stáj Dvořák Čistá).

Nejobsazenější soutěží byl parkur stupně „ZL“, s návazným rozeskakováním, jehož startovní listina čítala 54 dvojic. Nejrychleji v cíli druhé fáze parkuru byla Lucie Novotná v sedle Sirwen z JK EquiPam Rosice. Ze Sportovní stáje Málek si pro druhé místo přijela Michaela Brožková a Cornelius, z JK Orličky byla třetí Anna Siatková a Kip 1.

„Dvouhvězdové L“ se jelo také s návazným rozeskakováním. Do něj se čistým základním parkurem probojovalo 13 dvojic z celkových 40. První místo si bezchybně a nejrychleji zajistil Zdeněk Strádal a Le Mans 1 reprezentující JPS Vanice. Druhé místo patřilo domácímu Jakubu Petrusovi a Honey 6, třetí byla Martina Šulcová a Lorelai (JK Zálesí).

Vrcholem závodního dne byl parkur stupně „S**“, s návazným rozeskakováním. Zde nenašel přemožitele Jiří Skřivan a Flying Star 1, jelikož byli jedinou dvojicí, která nechybovala v základním kole a taktéž v rozeskakování. Všechny ostatní dvojice se nevyhnuly zaváhání – na druhém místě výsledkové listiny dokončila se 4 trestnými body ze základního parkuru Ing. Štěpánka Zavoralová a Simona 3 (JKHS), třetí byl taktéž s jednou chybou, ale pomalejším časem, Petr Tvarůžek a Valero DJ z JK Flamenco Sloupno.

Skokový program na Suché bude pokračovat 9.8. Kritérii mladých koní a 12.8. Srpnovými závody a Oblastním mistrovstvím dětí a juniorů.