Jiří Skřivan • Suchá 1 • 570 01 Suchá u Litomyšle
tel: +420 602 451 918 • e-mail: manon@wo.cz
www.stajmanon.cz
  • |
  • Česky
  • |
  • English
  • |
  • Deutsch
  • |

Prázdninové jezdecké kurzy

Jezdecký klub Hřebčín Suchá Vám přináší nabídku prázdninových jezdeckých kurzů pro pokročilé i začínající děti již od 8 let. Moderní jezdecký areál s krytou halou, venkovním kolbištěm a jízdárnou se nachází 3 km od Litomyšle v příjemném, klidném prostředí. Zaručujeme odborné vedení a profesionální přístup. Cvičitel Miroslava Skřivanová - platná licence cvičitel, rozhodčí a stavitel parkuru.

Klasických jezdeckých táborů s výukou jízdy na koni je u nás široký výběr, pokud ale hledáte pro své dítě něco víc, naše nabídka by Vás měla uspokojit.

Naší snahou je podporovat mladé jezdce již od nejútlejšího věku, naučit je dobrým základům a dále prohlubovat jejich praktické i teoretické znalosti. Týdenní kurz by měl dětem přinést nové zkušenosti pro jejich další jezdecký růst a radost z jízdy na koni.

Ubytování: 2 - 4 lůžkové pokoje s koupelnou a WC. Lůžkoviny a povlečení patří k výbavě pokoje.

Strava: celodenní stravování v restauraci s letní terasou 5 x denně, pitný režim, ovoce, teplé obědy i večeře.

Jízda na koni: 9 výukových lekcí. Kurz je zaměřen na intenzivní práci s účastníky - soustředíme se na zdokonalení sedu jezdce, správné působení jezdce na koně a základy drezurního a skokového ježdění. Náplní kurzu je zdokonalovat se na cestě k základním zkouškám výcviku jezdce. Pokročilí jezdci se více soustředí na svůj drezurní i skokový projev. Dvě lekce budou věnovány odlehčenému tématu podle výběru skupiny - pony-games, voltiž, jízda bez sedla, vycházka, čtverylka. Vybrané jezdecké lekce nahráváme na video.

Všechny lekce jsou přizpůsobeny jezdeckým zkušenostem dětí, které jsou rozděleny podle svých jezdeckých dovedností do tří skupin. Samozřejmě se věnujeme i začínajícím dětem - zde výcvik probíhá na lonži.

Táborový šampionát: během týdenního kurzu se v lekcích připravujeme na drezurní úlohu a parkur na styl, které si nakonec všichni vyzkouší na čisto. Pro zpestření si tradičně zařazujeme i jízdu zručnosti - starší účastníci tuto lekci využijí k stranové práci. V disciplíně zručnosti, drezurce, parkuru na styl a teorii jezdci získávají umístění, která rozhodnou o konečném pořadí v táborovém šampionátu, který je slavnostně vyhlášen - opět ve třech odděleních - na závěr pobytu. Vítězové i ostatní umístění obdrží kokardy a upomínkové ceny. Pokud někdo jezdí na lonži, o kokardy ani o ceny není ochuzen :-)

Teoretické lekce: 1 x denně jsou v odpoledním programu lekce vedeny podle francouzského vzdělávacího systému GALOPS, který přichází v letošním roce i do České republiky. Při dopoledním programu se věnujeme hravou formou všeobecným tématům, včetně koňské angličtiny. Děti se naučí zásady bezpečnosti, základy ošetřování a péče o koně, základy chovu koní, pravidel jezdeckých soutěží atd. Účastníci jsou rozděleni do skupin podle znalostí.

Další aktivity: tradičně se můžete těšit nejen na celotáborovou hru v různých disciplínách, ale i na koupání, různé sportovní a společenské hry. Jedno odpoledne navštívíme Pinquin park v Přívratu nebo lanové centrum v České Třebové s možností skvělého vyžití :-). Nebude chybět bojovka - ale nebojte, není povinná :-), také rozlučková diskotéka a opět budeme objevovat i nové talenty.

Letos si nic nevozte - uděláme si překvapení :-)

1. TURNUS 1. - 7. července 2018 - OBSAZENO

2. TURNUS 8. - 14. července 2018 - OBSAZENO

3. TURNUS 15. - 21. července 2018 - OBSAZENO

4. TURNUS 22. července - 28. července 2018 - OBSAZENO

5. TURNUS 29. července - 4. srpna 2018 - OBSAZENO

6. TURNUS 5. - 11. srpna 2018 - OBSAZENO

7. TURNUS 12. - 18. srpna 2018 - OBSAZENO

8. TURNUS 19.  srpna - 25. srpna 2018 - OBSAZENO

9. TURNUS 26. srpna - 1. září 2018 - OBSAZENO

V případě zájmu o MÍSTO NÁHRADNÍKA nás kontaktujte na e-mail: manon@wo.cz a pokud se místo uvolní, obratem Vás budeme informovat.

Nástup: vždy v neděli do 10.00 hodin. Ukončení vždy v sobotu v 14.00 hodin.

Co s sebou: jezdeckou přilbu, bezpečnostní jezdeckou vestu, rajtky nebo vhodné kalhoty na ježdění, perka nebo v horším případě tenisky, chapsy nebo jezdecké boty, bičík. Oblečení na teplo i na zimu, hygienické potřeby, přezůvky, ručník, plavky, gumáky, pláštěnku, kšiltovku, opalovací krém… Psací potřeby, zápisník, hrnek na čaj. Nezapomeňte na odměny pro koně.

Kopii kartičky pojišťovny, potvrzení o bezinfekčnosti ne starší 3 dnů.

Bezpečnost: výcvik dětí probíhá na vybraných školních koních, kteří jsou zkušení, klidní, trpěliví a dobře jezditelní. Jízda na koni probíhá vždy pod kontrolou cvičitele, v jezdecké přilbě, bezpečnostní vestě a v sedle s bezpečnostními třmeny.

Pojištění dětí: pokud nemá dítě sjednané úrazové pojištění, doporučujeme na dobu kurzu dítě připojistit.

Cena jezdeckého kurzu: 6 700,- Kč

Sleva pro klienty, kteří se k nám vrací 3% - 6 500,- Kč, děti do 10 let a úplní začátečníci 5 % - 6 350,- Kč.

Cena zahrnuje: jezdecký výcvik s kvalifikovanými cvičiteli, využití kryté haly a kolbiště včetně jízdárenského materiálu, organizovaný program s instruktory, celodenní dozor, vstupenky a dopravu na výlety, ubytování v penzionu, vyváženou stravu.

Platební podmínky: platbu za kurz uhraďte prosím 1 měsíc před nástupem. Číslo účtu jezdeckého klubu je 86-5310227/0100. Účet je veden u komerční banky. Do poznámek pro příjemce napište prosím jméno svého dítěte a termín pobytu.

Storno podmínky: při zrušení objednávky 14 dní před nástupem na kurz bude účtován storno poplatek 20 % z celkové ceny, 7 dní před nástupem 30 % z celkové ceny. Zrušení v den příjezdu nebo předčasné ukončení pobytu je storno poplatek 100% - storno neplatí v případě náhradníka.

Ustájení vlastního koně: ustájení je zajištěno včetně steliva a sena. Místování, jadrné krmivo nebo granule si zajišťuje každý účastník sám. V případě ustájení vlastního koně je cena pobytu 6 800,- Kč, je možné i krátkodobé využití výběhů.

Kontakt: Miroslava Skřivanová, 606 836 449, manon@wo.cz, www.stajmanon.cz

S výcvikem dětí a mládeže má jezdecká škola hřebčína Suchá dlouholeté zkušenosti. Týdenní prázdninové kurzy u nás probíhají již od roku 2005 a celoročně pořádáme pro děti i řadu jezdeckých akcí a dalších pobytů. Z jezdecké školy každoročně řada jezdců úspěšně skládá základní zkoušky výcviku jezdce a na závodech se pak zástupci jezdeckého klubu velmi dobře prezentují. Petra a Miroslava Skřivanovi, které se v roce 2006 umístily na mistrovství ČR juniorů na 3. a 5. místě, v roce 2007 obsadily shodně  4. místo, v roce 2008 obsadila Petra 2. místo ve finále DaJ Czech Junior Cup. Rok 2009 patřil mezi nejúspěšnější, Petra a Mirka dosáhly řady skvělých úspěchů, které byly korunovány 5. místem v Grand Prix v Rakousku. V roce 2010 se stala Petra mistrem ČR mladých jezdců a Mirka se umístila ve finále DaJ Czech Junior Cup na 3. místě. Rok 2011 znamenal pro Petru Skřivanovou 5. místo na MČR mladých jezdců a celoroční přední místo v žebříčku DaJ Junior cupu 2011. V roce 2015 se stal Jiří Skřivan ml. členem zlatého, v roce 2016 stříbrného a v roce 2017 bronzového týmu na mistrovství České republiky. V 2016 získal bronz na stylovém šampionátu a titul mistra VCO mladých jezdců.

Miroslava Skřivanová - juniorská mistrně České republiky v parkurovém skákání, bronzová z MČR žen, platný cvičitelský průkaz, průkaz rozhodčího a stavitele parkuru, 15 let vedení jezdecké školy, vedení jezdeckých táborů a kurzů od roku 2005, dlouholeté zkušenosti s pořádáním jezdeckých akcí.


 

 

Sdílet na Facebooku vytisknout
koně na prodej

naši partneři

GWA LB tech Energys Mauricio Kentaur Orlimex Jezdecký klub Hřebčín Suchá Město Litomyšl Pardubický kraj

podporujeme

Registr dárců kostní dřeně

náhodný obrázek z naší fotogalerie


odkazy

Asociace Český skokový pohár Česká jezdecká federace JEZDECTVÍ Equichannel - Český server, který se věnuje výhradně koním Svaz chovatelů českého teplokrevníka Stránky o koních a přírodě Jezdci FEI
Aktuality | Penzion Jízdárna Suchá | Akce 2018 | Výsledkové listiny | Služby | Koně na prodej | Pobyty 2018 | Prázdninové kurzy | Jezdecký klub | Fotogalerie | Stáj Manon | Závodní koně | Úspěchy | Jiří Skřivan | Testační odchovna hřebců | Kontakt

design: dobrá grafika, php, database, xhtml, css: any code