Jiří Skřivan • Stáj Manon • tel: +420 602 451 918
Miroslava Skřivanová • Jezdecká škola • tel: +420 606 836 449
Suchá 1 • 570 01 Suchá u Litomyšle • e-mail: manon@wo.cz
www.stajmanon.cz
  • |
  • Česky
  • |
  • English
  • |
  • Deutsch
  • |

Prázdninové jezdecké kurzy

Jezdecký klub Hřebčín Suchá Vám přináší nabídku prázdninových jezdeckých kurzů pro pokročilé i začínající děti již od 8 let. Moderní jezdecký areál s krytou halou, venkovním kolbištěm a jízdárnou se nachází 3 km od Litomyšle v příjemném, klidném prostředí. Zaručujeme odborné vedení a profesionální přístup. Cvičitel Miroslava Skřivanová - licence: cvičitel, rozhodčí, stylový komisař, stavitel parkuru.

Klasických jezdeckých táborů s výukou jízdy na koni je u nás široký výběr, pokud ale hledáte pro své dítě něco víc, naše nabídka by Vás měla uspokojit.

Naší snahou je podporovat mladé jezdce již od nejútlejšího věku, naučit je dobrým základům a dále prohlubovat jejich praktické i teoretické znalosti. Týdenní kurz by měl dětem přinést nové zkušenosti pro jejich další jezdecký růst a radost z jízdy na koni.

Ubytování: 2 - 4 lůžkové pokoje s koupelnou a WC. Lůžkoviny a povlečení patří k výbavě pokoje.

Strava: celodenní stravování v restauraci s letní terasou 5 x denně, pitný režim, ovoce, teplé obědy i večeře.

Jízda na koni: 7 výukových lekcí. Kurz je zaměřen na intenzivní práci s účastníky - soustředíme se na zdokonalení sedu jezdce a jeho rovnováhy, správné působení jezdce na koně a základy drezurního a skokového ježdění. Pokročilejší jezdci se seznámí se základy práce na dvou stopách. Náplní kurzu je zlepšovat se na cestě k základním zkouškám výcviku jezdce. Vybrané jezdecké lekce nahráváme na video.

Všechny lekce jsou přizpůsobeny jezdeckým zkušenostem dětí, které jsou rozděleny podle svých jezdeckých dovedností do tří skupin. Věnujeme i začínajícím dětem - zde výcvik probíhá na lonži.

Táborový šampionát: během týdenního kurzu se v lekcích připravujeme na co nejlepší zvládnutí teorie, drezurní úlohy a parkuru na styl. Pro zpestření si zájemci zařadí i jízdu zručnosti, starší účastníci tuto lekci využijí ke stranové práci. V disciplíně zručnosti, drezuře, parkuru na styl a teorii jezdci získávají umístění, která rozhodnou o konečném pořadí v táborovém šampionátu, který je vyhlášen před rodiči na závěr pobytu, ve třech výkonnostních odděleních. Vítězové i ostatní umístění obdrží kokardy a upomínkové ceny. Pokud někdo jezdí na lonži, kokardy a ceny obdrží také.

Teoretické lekce: 2 x denně. Lekce jsou vedeny ve skupinách. Začínající jezdci se učí podle okruhů na zkoušky základního výcviku jezdce - učíme se zásady bezpečnosti, základy ošetřování a péče o koně, základy chovu koní, pravidel jezdeckých soutěží atd. Pokročilejší jezdci se budou věnovat tématům ohledně teorie jízdy na koni a našeho působení na koně ze sedla i ze země. Při dopoledním programu se věnujeme hravou formou tématům nejen z koňského světa.

Další aktivity: náš tradiční volnočasový program, budeme chtít letos opět trochu zpestřit. Proto si s sebou vezměte tričko a  kraťasy, které jsou těsně před vyhozením ... tady je použijeme opravdu naposledy :-).  Kdo máte rádi týmové výzvy, tak si vezměte opět spacáky a polštářek - karimatku nemusíte ... Jinak i letos se můžete těšit na koupání, různé sportovní a společenské hry, navštěvu Pinquin parku v Přívratu s možností bezva vyžití. Nebude chybět bojovka ani rozlučková diskotéka.

1. TURNUS 27. června - 3. července 2021 - OBSAZENO

2. TURNUS 4. - 10. července 2021 - OBSAZENO

3. TURNUS 11. - 17. července 2021 - OBSAZENO

4. TURNUS 18. července - 24. července 2021 - OBSAZENO

5. TURNUS 25. července - 31. července 2021 - OBSAZENO

6. TURNUS 1. - 7. srpna 2021 - OBSAZENO

7. TURNUS 8. - 14. srpna 2021 - OBSAZENO

8. TURNUS 15.  srpna - 21. srpna 2021 - OBSAZENO

9. TURNUS 22. srpna - 28. srpna 2021 - OBSAZENO

Je m možné se nahlásit jako náhradník, v případě zájmu nás můžete kontaktovat.

Nástup: vždy v neděli do 10.00 hodin. Závěrečné ukončení s vyhodnocením, na které srdečně zveme i rodiče, bude vždy v sobotu ve 12.00 hodin, odjezd po obědě, přibližně ve 13.00 hodin.

Co s sebou: jezdeckou přilbu, bezpečnostní jezdeckou vestu, rajtky nebo vhodné kalhoty na ježdění, perka, chapsy nebo jezdecké boty, bičík. Oblečení na teplo i na zimu, hygienické potřeby, přezůvky, ručník, plavky, gumáky, pláštěnku, kšiltovku, opalovací krém… Psací potřeby, zápisník, hrnek na čaj. Odměny pro koně a gumičky na zaplétání. Také si s sebou zabalte staré tričko a ktaťasy, které jsou těsně před vyhozením. Na naše tvoření pak budeme potřebovat jeden kroužek na klíče / průměr 2,5 až 3 cm / a k tomu barevné korálky s větší dírkou /skleněné, plastové nebo dřevěné, to je jedno/ v barevě - modrá, zelená, červená, žlutá a černá / velikost 0,6 - 1 cm, velikosti můžete namíchat - počet 10 stačí / a nezapomeňte na spacák a polštářek. A to vše si zkuste přípravit samy, bez pomoci rodičů :-).

Kopii kartičky pojišťovny, potvrzení o bezinfekčnosti ne starší 3 dnů.

Bezpečnost: výcvik dětí probíhá na vybraných školních koních, kteří jsou zkušení, klidní, trpěliví a dobře jezditelní. Jízda na koni probíhá vždy pod kontrolou cvičitele, v jezdecké přilbě, bezpečnostní vestě a v sedle s bezpečnostními třmeny.

Pojištění dětí: pokud nemá dítě sjednané úrazové pojištění, doporučujeme na dobu kurzu dítě připojistit.

Cena jezdeckého kurzu: 7 300,-

Věrnostní cena pro klienty, kteří se k nám vrací 7 200,- Kč, děti 10 let a mladší a úplní začátečníci 7 100,- Kč. Cena v případě ustájeného koně 7 500,- Kč, pony 7 300,- Kč. Členové JKHS 6 900,- Kč.

Cena zahrnuje: celodenní stravu, včetně pitného režimu, ubytování, jezdecký výcvik s cvičiteli, využití kryté haly a kolbiště včetně jízdárenského materiálu, organizovaný program s instruktory, celodenní dozor, vstupenky a dopravu na výlety, ceny do soutěží a fotografie z páteční skokové lekce od profesionálního fotografa.

Platební podmínky: platbu za kurz uhraďte prosím 1 měsíc před nástupem. Číslo účtu jezdeckého klubu je 86-5310227/0100. Účet je veden u Komerční banky. Do poznámek pro příjemce napište, prosím, jméno svého dítěte a termín pobytu.

Storno podmínky: při zrušení objednávky 14 dní před nástupem na kurz bude účtován storno poplatek 20 % z celkové ceny, 7 dní před nástupem 30 % z celkové ceny. Zrušení v den příjezdu nebo předčasné ukončení pobytu je storno poplatek 100% - storno neplatí v případě náhradníka.

Ustájení vlastního koně: ustájení je zajištěno včetně steliva a sena. Místování, jadrné krmivo nebo granule si zajišťuje každý účastník sám. Vhodný je stojan na sedlo. Je možné i krátkodobé využití výběhů.

Odpovědná osoba: Miroslava Skřivanová, 606 836 449, manon@wo.cz, www.stajmanon.cz

Miroslava Skřivanová - platný cvičitelský průkaz, licence: rozhodčí, stylový komisař, stavitel parkuru, komisař ZZVJ. Vedení jezdecké školy od roku 2003, jezdecké letní kurzy od roku 2005, dlouholeté zkušenosti s pořádáním jezdeckých akcí, juniorská mistrně České republiky v parkurovém skákání, bronz MČR ženy.

 

 

Sdílet na Facebooku vytisknout
koně na prodej

naši partneři

LB tech Energys Mauricio Kentaur Orlimex Jezdecký klub Hřebčín Suchá Město Litomyšl Pardubický kraj

podporujeme

Registr dárců kostní dřeně

náhodný obrázek z naší fotogalerie


odkazy

Asociace Český skokový pohár Česká jezdecká federace JEZDECTVÍ Equichannel - Český server, který se věnuje výhradně koním Svaz chovatelů českého teplokrevníka Stránky o koních a přírodě Jezdci FEI
Aktuality | Penzion Jízdárna Suchá | Akce 2022 | Výsledkové listiny | Služby | Koně na prodej | Testační odchovna hřebců | Pobyty 2021 | Prázdninové kurzy | Jezdecký klub | Fotogalerie | Stáj Manon | Úspěchy | Jiří Skřivan | Kontakt

design: dobrá grafika, php, database, xhtml, css: any code