Jiří Skřivan • Stáj Manon • tel: +420 602 451 918
Miroslava Skřivanová • Jezdecká škola • tel: +420 606 836 449
Suchá 1 • 570 01 Suchá u Litomyšle • e-mail: manon@wo.cz
  • |
  • Deutsch
  • |

Karlenské Šárky vítězné v Pony poháru i Dětském skokovém poháru 2014

Již šestým rokem se scházíme na začátku září na Jezdeckých hrách pro děti, kdy tradičními soutěžemi jezdeckých her uzavíráme i celoroční soutěže Pony pohár a Dětský skokový pohár 2014. Ceny pro 15 nejlepších jezdců v každé kategorii věnovaly Jezdecké potřeby Mauricio, Radka a Báry Zajícových. Mockrát Vám děkujeme za podporu dětského sportu!

Hry se tentokrát konaly v hale, což mě během dne mrzelo, protože se uplakaná předpověď nevyplnila a celý den nás doprovázelo hezké počasí.

Soutěž pro nejmenší byla opět velmi bohatě obsazena. Startovní listina jízdy zručnosti čítala  30 dvojic, či trojic a dokonce i jedno kvarteto. Na startu jsme přivítaly i nové tváře - Štěpána Vrabce /bezva, že řada slečen je opět obohacena o nového chlapce/, Betku Horákovou, Domču a Eli Dvořákovou, Elu Šejnohovou, Káju Sekaninovou, Lenku Šrámkovou a Terezku Jůzovou. Všem vám přejeme i nadále hodně štěstí! Nejveselejší jezdec byl určitě malý Karlík Novotný, který startoval na poníkovi své sestry Anežky. A aby toho nebylo od Novotných málo, tak bráška Anežky a Karlíka - Tobík, slavil ten den narozeniny a s maminkou pro děti připravili malou mlsandu! Za všechny děti i za nás ti Tobíku děkujeme a přejeme ti jen to nejlepší :-)!

Vítězná v jízdě zručnosti byla již zkušená dvojka Veronika Crhonková a Karlen Czech Creek /Hřebčín Karlen/, před svojí stájovou parťačkou Šárkou Mikešovou s Genesis, rozdíl byl pouhé 3 vteřiny. S odstupem dalších pěti vteřin se na třetím místě umístila Anička Dubová s Miss /JKHS/.

Jízda zručnosti se skoky /27 startujících/ byla již svou obtížností hodně podobná parkuru 40 cm. 5 malých kolmáčků doprovázely v rychlém sledu dovednostní úkoly a taky, jak jsme si mohli všimnout dva kameramani a jeden technik z české televize, kteří zde natáčeli záznam do pořadu Lvíčata, který by měl mít premiéru přibližně za měsíc, takže se máme na co těšit !

Zástupkyně Karlenu si v této soutěži první dvě místa vyměnily - zlatá byla tedy Šárka Mikešová a stříbrná Veronika Crhonková. Bronz si odnesla opět Anička, ale nyní Purkertová s Janečkem /JK Orličky/. Holky, nejste už na ty jízdy zručnosti nějaké velké :-)? … ale asi to můžeme vyřešit dvěma skupinami - skokani a neskopni nebo do 9 let a od 9 ti let - abychom daly těm malým účastníkům taky nějakou šanci na umístění, že jo? 

Parkur 40 cm /18 statujících/ se stal kořistí, stejně jako na červnových hrách, Lenky Kýškové a Saši /Bzince pod Javorinou/ - Lenča startovala jako první a byla až do poslední chvíle byla napnutá, jestli se jí podaří prvenství udržet, viď? A podařilo! Lenče pořádně zatrnulo, když se v rozeskakování pokoušela o co nejlepší výkon Anežka Mikešová s Genesis /Hřebčín Karlen/, ale čtyři desetiny rozhodly o místě druhém. Bronzový pohár si do sbírky odnesl Viky Regnard s Kubou /TJ Podorlicko Letohrad/ … Viky, byl jsi fakt dobrej, závodil jsi už jak ségra :-)!

Po odjetí prvních tří soutěží se čekalo na sčítání výsledků do celoročního žebříčku PONY POHÁR 2014. Abychom si čekání zpříjemnili, zahráli jsme si na koně a zkusili jsme si, jak zdatní skokani jsme my - jezdci. Do soutěže nastoupily velké i malé děti, nejmenší byl asi Karlík Novotný, který sice neskákal, ale za to zvesela podbíhal, stejně jako Dominička a Danielka Nosálovi /holky, díky za bezvadnou pomoc při dekorování :-)/ či Štěpán Vrabec - ani tu hlavičku jste nemuseli moc sklánět :-) Milošek Nosál si tuto soutěž taky užil :-), zejména pak maminka, když doma drhla rajtky a mikinu :-), ale stálo to za to, styl jsi měl Milošku určitě nejlepší :-)! Vítězem se stala karlenská skokanka Verča Crhonková, která překonala laťku přibližně 115 cm vysokou! A Leoši díky, že ses nechal hecnout, byla to hezká tečka - řekla bych, že 130 cm to bylo určitě!

Finálová desítka PONY POHÁRU 2014

1. Šárka Kašparová /Hřebčín Karlen/, 2. Veronika Crhonková /Hřebčín Karlen/, 3. Lenka Kýšková /JK Bzince pod Javorinou/

4. Libuška Kýšková /JK Bzince pod Javorinou/, 5. Danielka Nosálová /JK Ježkovice/, 6. Barbora Krejčířová /Jihlava/, 7. Maruška Slušná /Stáj Slušný/, 8. Anička Drdlová /JK Kunčina/, 9. Dominička Nosálová /Stáj ježkovice/, 10. Katka Sovková /JK Kunčina/.

Dekorováno bylo celkem 15 dvojic, takže kdo jste si děti nevyzvedl cenu, budete ji mít u mě!

Parkur 60 cm měl na startu 14 dvojic a z toho dokonce dva vítěze! Ale pohár pro vítěze byl jen jeden, takže si musely Agátka Holánková /hřebčín Karlen/ a Terka Kynclová /JK Kunčina/ o prvenství střihnout. Štěstí bylo tentokrát na straně Terky s Merilin, Agátka s Letorem získala sice 2. místo, ale stejně jako Terka získala plný počet bodů. Na třetím místě byla dekorovaná Šárka Mikešová s cool :-) hřebcem Moorkieker Goya /Hřebčín Karlen/.

S rozeskakováním si v parkuru 70 cm nejlépe poradil mezi deseti dvojicemi Leošek Černohorský v sedle Robina Hooda /SK Černohorský/. O neuvěřitelné 0,04 setiny přišla o vítězství Anička Slušná s Nikitou / Stáj Slušný/, v těsném závěsu se na třetí příčce umístila, z předešlé soutěže stříbrná Agáta Holánková s Letorem /hřebčín Karlen/. Celkem se v soutěži utkalo 17 dvojic.

Poslední soutěží dne byl již tradičně parkuru stupně ZZ, to znamená, že překážky dosahovaly výšky 80 cm. Co bylo obdivuhodné? Že všechny dvojice /celkem deset/ překonaly základní parkur bez trestných bodů. O to více byl větší tlak na vítězství. Nejlépe si s touto situací poradila Aneta Regnardová s Kubou /TJ Podoplicko Letohrad/, kterou čeká za nedlouho mistrovství ČR ve všestrannosti - Anetko, moc ti všichni držíme pěsti! Druhé místo si zopakovala z předešlé soutěže šikulka Anička Slušná s Nikitou /Stáj Slušný/. Jako třetí se na stupně vítězů vyhoupla domácí Zdenka Bílá s Primusem /JKHS/.

Výsledky DĚTSKÉHO SKOKOVÉHO POHÁRU 2014 mají nakonec trochu jiné rozuzlení. Moc mě to mrzí, ale nikdo mě bohužel neupozornil a já sama jsem si toho nevšimla, že jsem si ve výsledcích červnových jezdeckých her udělala chybu - Pony pohár 2014 byl spočítaný dobře, ale body z červnových parkurů 60,70 a ZZ jsem do Dětského skokového poháru 2014 nezapočítala - resp. započítala, ale asi neuložila, protože výsledkové listiny mám odškrtané všechny - to se už nedá nic dělat - no a k tomu se přičítaly výsledky ze září a dvě chyby byly na světě. No, radost z toho nemám, ale kdo nic nedělá nic nepokazí. Tímto předesílám, že si každý bude příští rok výsledky pořádně hlídat a na každou chybičku mě upozorněte prosím včas.

Velmi se omlouvám hlavně vítězce Šárce Mikešové /Hřebčín Karlen/, která byla dekorovaná jako druhá a na její místo se posunula Bára Vávrová /JK Kunčina/ a třetí místo zůstane ve stejných rukách Anežky Mikešové a pak jsou již výsledky v podstatě stejné.

Anetko, ty si to tady budeš číst poprvé a více méně je to vzkaz pro tebe Viky - Anetka mi pohár určitě vracet nemusí a já se strašně těším, že se za nedlouho staneš vítězem Dětského skokového poháru ty  - a tím budeme vyrovnaní! No, hochu, to je velký závazek, ale já ti věřím!

Takže správná finálová desítka DĚTSKÉHO SKOKOVÉHO POHÁRU 2014

1. Šárka Mikešová /Hřebčín Karlen/, 2. Bára Vávrová /JK Kunčina/, 3. Anežka Mikešová /Hřebčín Karlen/

4. Anetka Regnardová /TJ Podorlicko Letohrad/, 5. Terča Kynclová /JK Kunčina/, 6. Anička Slušná /Stáj Slušný/, 7. Domča Tutschová /JKHS/, 8. Agáta Holánková /Hřebčín Karlen/, 9. Nikolka Tivodarová a Zdenka Bílá /JKHS/, 10. Magda Slavíčková

Nejlepším jezdcům a dalším umístěným srdečně blahopřejeme!

Na závěr děkujeme všem jezdcům za bezvadnou účast při soutěžích a divákům za skvělou atmosféru, o kterou se staraly fancluby jednotlivých týmů - zejména pak karlenští:-). Také bychom chtěli vyjádřit uznání všem trenérům za perfektní vedení a přípravu dětí do soutěží!

A já chci ještě moc poděkovat Honzíkovi Kameníkovi za skělý hudební doprovod a hlasatelce Magdě za velmi milou spolupráci a jen pro můj klid na duši - Magda vše spočítala brilantně, za chyby v počtech mohu opravdu jen a jen já.

Milý jezdci, přejeme vám co nejlepší vstup do školy a budeme se těšit, že se zase brzy uvidíme, např. již za 14 dní na Dětském šampionátu 2014, kde se bude soutěžit jak v drezurkách, tak i v parkurových soutěžích a v případě zájmu může na konec proběhnout i malá jízda zručnosti.