Jiří Skřivan • Stáj Manon • tel: +420 602 451 918
Miroslava Skřivanová • Jezdecká škola • tel: +420 606 836 449
Suchá 1 • 570 01 Suchá u Litomyšle • e-mail: manon@wo.cz
  • |
  • Deutsch
  • |

Květnové jezdecké závody 11. 5. 2019

Druhou květnovou sobotu se v Suché u Litomyšle konaly další parkurové závody sezony 2019. Pořadatel původní rozpis rozšířil o tři soutěže pro pony jezdce, kteří tak měli možnost plnit si kvalifikace na Mistrovství republiky.

Úvodem jezdeckých závodů byla Hobby soutěž do 80cm na limitovaný čas. Nejblíže limitu a bezchybně dokončila parkur domácí Hana Kremlíková a F-Chimelle-HDH, jejich odchylka od limitu byla 0,14 sekundy.

Následující soutěží na limitovaný čas byl parkur stupně „Z“. Zde se limitu nejvíce přiblížila Eliška Beranová a Ontario 3 reprezentující JK Farmu Podlesí. Od limitu stanovenému na 61 sekund se odchýlila o 0,24 sekundy.

Parkur s návazným rozeskakováním stupně „ZL“ byl třetí soutěží dne. V návazném rozeskakování byla nejrychlejší a bezchybná Petra Poláčková v sedle Arlette 1 (Hradecký jezdecký klub). Druhá dokončila Zuzana Plundrová, třetí Lenka Vachutková.

Čtvrtou soutěží byl parkur s handicapem „L*/L**“. Nejúspěšněji byl v této soutěži domácí Jiří Skřivan a Human Leaque, druhý byl také domácí Jakub Petrus v sedle Honey 6. I třetí a čtvrté místo obsadili domácí jezdci - Štěpánka Zavoralová a opět Jiří Skřivan. Pětku nejlepších doplnila Anežka Lexová.

Nejvyšší, avšak nikoliv poslední soutěží, byl parkur s handicapem „S*/S**“. Na prvních pěti pozicích ve výsledkové listině se umístili jezdci, kteří nechybovali v základním parkuru ani v návazném rozeskakování, zároveň také stejní jezdci, kteří byli úspěšní v předchozí soutěži. Nejrychlejší výsledek zapsala Štěpánka Zavoralová a Karen 5 (JKHS), druhý byl Jiří Skřivan a Human Leaque, třetí Jakub Petrus a Honey 6, čtvrtý Jiří Skřivan a Hedda 1, pátá Anežka Lexová a Buena Vista (JS Berenis).

První pony soutěží byl handicap „ZLP“, kde v návazném rozeskakování rozhodly dvě setiny sekundy o vítězce ve prospěch Lucie Kodytkové a Taylor 2. Druhá byla Viktorie Mačátová a Vendelín 3, třetí pak Žaneta Horáčková a Korado 1. Všechny tři jezdkyně reprezentují domácí JKHS.

Následoval Pony handicap „LP**“. Nejrychleji v cíli návazného rozeskakování byla Eliška Petrusová a Kačenka 1 (JK Sloupnice) následovaná Lucií Kodytkovou a Viktorií Mačátovou.

Nejvyšší pony soutěží byl handicap „SP**“. I v této soutěži na zlaté pozici dokončila Eliška Petrusová s Kačenkou. Druhá dvojice, která se probojovala do návazného rozeskakování byla Kristýna Přikrylová a Dollom (JO Albert Stolany), avšak čas stačil na stříbrnou příčku. Jako bronzová s chybou v základním parkuru se na výsledkovou listinu zapsala Monika Dědková a Abbé (JK Phar Lap Pravlov).

Příštími závody bude největší akce sezony 2019 na Suché – Velká cena Litomyšle 2019 – závod zařazený do série závodů Český skokový pohár 2019. Již nyní se vše připravuje tak, aby závody přinesly nevšední sportovní zážitek a nezapomenutelnou podívanou! Přijměte tedy pozvání na Velkou cenu Litomyšle 2019, budeme se těšit na viděnou!