Jiří Skřivan • Stáj Manon • tel: +420 602 451 918
Miroslava Skřivanová • Jezdecká škola • tel: +420 606 836 449
Suchá 1 • 570 01 Suchá u Litomyšle • e-mail: manon@wo.cz
  • |
  • Deutsch
  • |

Květnové závody na Suché

Druhou květnovou sobotu se v Suché u Litomyšle konaly druhé závody sezony 2018. Pro jezdce a jejich koně bylo nachystáno celkem pět soutěží – od Hobby parkuru do 80cm až po parkur „S**“. Kurzy parkurů byly z dílny Romana Falty.

Dopoledne zahájil parkur Hobby do 80cm na limitovaný čas, který byl stanoven na 49 sekund. Bezchybně dokončilo početné pole dvojic, nicméně nejblíže limitu byla Ivana Horníčková a Carluccio S (JS Týnec), jejichž odchylka byla 0,08 sekundy. Na druhé příčce se umístila Kateřina Legátová a Sierra 1 (Minigal s.r.o.), třetí místo obsadila Žofie Bára Horníčková a Donald 3 (JO Albert Stolany).

Opět na limitovaný čas byl parkur stupně „Z“, jakožto druhá soutěž sobotního programu. S totožnou odchylkou od limitu 0,26 sekundy zvítězili dva jezdci: Jan Pavlíček a Dare Šargoun, který reprezentuje Hanácký jezdecký klub Litovel a Leoš Černohorský s Crace Z (SK Černohorský). Třetí místo ve výsledkové listině obsadila Šárka Votavová a Aram 2 (Stáj J+J Votava).

Nejobsazenější soutěží byl parkur stupně „ZL“, parkur s návazným rozeskakováním. Polovina dvojic ze startovní listiny postoupila do návazného rozeskakování, které nejrychleji absolvovala Ivana Horníčková a Thorr. S druhým místem se musela spokojit Luce Bartl Langerová a Mozart-H (JK Bludoveček), se třetím pak Ladislav Vachutka a Babou (Horses Háj).

Parkur stupně „L**“ s návazným rozeskakováním ovládl Miloslav Příhoda v sedle Lyrcasa (JK Flamenco Sloupno). Druhá dokončila Tereza Veselá a Hebikdat HDH (JO Stáj Dvořák Čistá), třetí litovelský Jan Pavlíček a Lolita.

Vrcholem sobotního skokového programu byl parkur stupně „S**“. Do návazného rozeskakování se probojovaly tři dvojice, z nichž nejrychleji protnula cíl Klára Motyčková v sedle Dalipy (JK J+M Čánka). O 0,07 sekundy pomalejší byl Miloslav Příhoda a Quibcona, trojici nejlepších doplnil domácí Jiří Skřivan a Flying Star 1. Na dotovaných pozicích se umístili dále Ladislav Vachutka, Denisa Menšíková a Jan Pavlíček.

Příští sportovní událostí bude v Suché u Litomyšle zastávka extraligového seriálu Český skokový pohár, který se bude v areálu JK Hřebčín Suchá konat v termínu 7.-10.6..  Nabitý čtyřdenní program bude doprovázet skvělá atmosféra, kterou byste si neměli nechat ujít! Zveme Vás!